DLE JÍZDNÍHO STYLU Počet produktů: 5

Podkategorie

 • CRUISING

  Cruising je ideální pro začátečníky a běžné uživatele. Jedná se o klidné jízdy městem, parkem, cyklostezkou a kdekoliv to je možné. Může jít o přepravu z bodu A do bodu B, nebo o vyjížďky pro zábavu. Pro tento styl se hodí většina longboardů. Ideální tvary desek pro cruising je Cruiser, Pintail, Drop-Thru (DT), Drop-Down (DD), Hybrid i Mini.

 • DOWNHILL

  Downhill je pro pokročilé jezdce. Na tento styl jsou longboardy snížené, aby měli větší stabilitu. Prkna jsou tvrdé. Jezdí se z kopce dolů při vysokých rychlostí, jde zejména o nejrychlejší sjezd. Jezdec se pohybuje rychlostí nad 60 km/h a horní limit prakticky neexistuje. Na downhill se používají horské cesty či místa s velkým a dlouhým klesáním, kdy jsou potřeba rukavice s ochranným pukem. Downhill je oficiální závodní disciplína na longboardu. Vhodné tvary desek pro downhill jsou Drop-Thru (DT), Drop-Down (DD).

 • FREERIDE

  Jízda z menších kopců. Kombinuje klasický sjezd a downhill. Nejde o rychlost ale zatáčky, triky z mírného kopce. Freeriders používají také rukavice s ochranným pukem, aby mohli slidovat s rukou po vozovce. Díky tomu se zlepší rovnováha. Ideální tvary desek na Freeriding jsou Drop-Thru (DT), Drop-Down (DD) a Hybrid.

 • FREESTYLE

  Do Freestyle se zahrnuje i dancing. Tento styl podporuje především kreativitu jezdce. Zahrnuje taneční manévry a triky které jezdec dělá. Freestyle longboardy jsou ideální volbou pro začátečníky nebo pro někoho kdo není jistý, jaký styl chce jezdit. Vhodné desky na Freestyle jsou Hybrid, Mini a nově Mini s kick na Tail a Nose, stejně jako u skateboardů. Také Drop-Thru (DT), Drop-Down (DD).

 • CARVING

  Při carvingu jde především o zatáčení (slalom). Longboardy mají dobrou zatáčivost. Cílem je snadno zatočit a přejet z jedné strany cesty na druhou. Pro carving jsou vhodné desky ve tvaru Cruiser, Drop-Thru (DT), Drop-Down (DD), Hybrid, Pintail i Mini.

Zobrazeno 1 – 5 z 5 položek
Zobrazeno 1 – 5 z 5 položek